Projekt je letos potekal v neposrednem sodelovanju z zvezo Lions klubov Slovenije – Distriktom 129 Slovenija, ki bo del sredstev iz projekta namenila za pilotni projekt »Celostna zgodnja obravnava za slepe in slabovidne otroke od rojstva do 6. leta starosti v Sloveniji«. Lions klub Konjice bo tradicionalno podprl navtično naravnan projekt »Mirno Morje 2015« na katerega bo poslal posadko otrok s spremljevalci, sicer učencev podružnične osnovne šole s prilagojenim izobraževalnim programom »V parku« iz Slovenskih Konjic in jim omogočil enotedenske aktivne počitnice na Jadranu.

6  tekmovalnim posadkam Lions kluba Konjice so se pridružili še člani Lions klubov Konjice, Maribor – Piramida in Zarja, Novega mesta, Velenja, Vrhnika-Notranjska, Celje Keleia, ter LEO Slovenske Konjice. Letošnje zmagovalke regate so bile naše članice Lk Zarja, edina ženska ekipa na reagti, ki jih je vodil krmar Uroš Kraševac. Regati sta se v netekmovalnem pridružili tudi dve spremljevalni jadrnci, ki sta poskrbeli za dobro vzdušje med tekmovalci na morju in na kopnem.