Lions klub Idrija je svoje klubsko srečanje 11.11.2014 popestril s predstavitvijo 60 let delovanja Zveze prijateljev mladine v Idriji. Delovanje je predstavil dolgoletni prostovoljec pri ZPM Idrija, g. Nace Breitenberger. Zbrane je popeljal skozi zgodovino delovanja društva in predstavil aktualne projekte. Ob tem je posebej poudaril, da smo na idrijskem lahko veseli, da imamo tako dobro gospodarstvo, ki zagotavlja varnost družinam. Kljub temu pa ne gre pozabiti na to, da so otroci, tudi v današnjem času potrebni naše pozornosti, morda iz drugih razlogov kot v preteklosti. Opozoril je na probleme osamljenosti, odvisnosti od računalnikov, premalo aktivnosti v naravi. Z vsem tem pa se poleg reševanja socialnih problemov ukvarja tudi ZPM.