Lions klub Koper Capodistria je pomagal pri opremi stanovanja v projektu »Vrtnica Samarijan«, ki se ukvarja s socialno rehabilitacijo oseb s težavami zaradi zasvojenosti z alkoholom. Stanovanje so opremili z električnim štedilnikom, pralnim strojem, sušilnim strojem, kuhinjsko mizo s stoli in jedilnim priborom, ter opreme za kopalnico.

Program »Vrtnica Samarijan« je del mreže javnih socialnovarstvenih programov. Namenjen je rehabilitaciji oseb z namenom ureditve lastnega življenja in vztrajanja v abstinenci ter ponovne vključitve v socialno okolje. Program izvajajo tudi na področju slovenske obale ali bolje v slovenski Istri. Nova terapevtska skupnost se nahaja v Luciji, kjer so potrebovali osnovno stanovanjsko opremo.

Klub tudi letos zaradi zdravstvenih ukrepov, namenjenih preprečevanju pandemije, svoje tradicionalne akcije »Oljčna vejica« žal ni mogel izpeljati. Tako so se člani odločili lotiti novega projekta in se odzval na potrebe lokalnega okolja.

0 Komentarjev

seventeen − eleven =