V poletnih mesecih je bila v okviru projekta Zgodnja obravnava slepih in slabovidnih otrok zaključena obnova prostorov zavoda IRIS.

Prostori so bili obnovljeni s pomočjo sredstev, ki smo jih Lions Slovenija pridobili v okviru mednarodnih fondacij LCIF in ALC in z zbranimi sredstvi vseh slovenskih lion klubov.

Naš projekt zgodnje obravnave je namenjen slepim in slabovidnim, gluho-slepim ter slepim in slabovidnim otrokom z dodatnimi motnjami v razvoju v starosti od rojstva do 6 let, njihovim staršem ter ožjim družinskim članom, z obnovo prostorov namenjih družinam pa smo močno olajšali položaj tistim, ki so primorani iz oddaljenih krajev voziti svoje otroke na obravnavo v Ljubljano.

Obnovitev prostorov je bila ena od ključnih faz projekta zgodnje obravnave, ki je v nadaljevanju usmerjen v izobraževanja strokovnjakov za kar najboljš obravnavo slepih in slabovidnih otrok.

0 Komentarjev

sixteen + nine =