Ustrezna prehrana ima pri obvladovanju sladkorne bolezni temeljno vlogo. Žal pa je sladkorna dietna prehrana stigmatizirana kot nekaj neprijetnega. Z LIONS diabetes menuji bomo poskušali hrano primerno za sladkorne bolnike narediti privlačno tudi za zdrave.

Lions klubi, ki se bodo odločili za udeležbo v projektu Distrikta 129 LIONS diabetes menu se naj povežejo z boljšimi lokalnimi gostilnami v in sodelovanju z dietetikom iz centra za krepitev zdravja pripravijo štirihodne menuje (hladna predjed, topla predjed, glavna jed, sladica). Fotografije jedi in strokovno mnenje dietetika iz centra za krepitev zdravja bo do 30. aprila 2021 zbiral pooblaščenec za diabetes na elektronskem naslovu: zdenko.salda@gmail.com .

0 Komentarjev

14 − six =