Lions klub Konjice se je odločil, da v času 2. vala epidemije korona virusa COVID -19 nadaljuje svoje humanitarno poslanstvo in posameznikom in ustanovam v smislu lajšanja težav, ki se pojavljajo na dnevni ravni zaradi zaprtja izobraževalnih ustanov.Lions klub Konjice je prepoznal ponovno potrebo po pomoči šolam oziroma končnim uporabnikom, učencem, ki imajo omejen (ali pa ga sploh nimajo) dostop do INFORMACIJSKO KOMUNIKACIJSKE OPREME, ki je nujno potrebna za izvajanje IZOBRAŽEVANJA NA DALJAVO. Za ta namen je Lions klub Konjice v sodelovanju s kluboma Lions klub Konjice Vita in LEO Konjice v drugem delu projekta “Pomoč v IKT opremi – Šola na daljavo” ponovno nabavil računalnike, tokrat 12 PRENOSNIKOV HP Probook 640 in dodatni Wifi2GO mobilni internet router v skupni vrednosti =4.800 EUR (skupna višina sredstev, ki jih je klub v letu 2020 namenil za ta projekt presegajo =8.000 EUR), ki smo jih po ključu evidentiranih potreb razdelil med 5 osnovnih šol – OŠ Ob Dravinji, OŠ Pod goro, OŠ Loče, OŠ Zreče in OŠ Vitanje.

Ob prejemu informacijsko komunikacijske opreme smo prenosnike opremili z donatorskimi insignijami, šole pa jo bodo v aktualnem tednu med 16. 11. – 20. 11. 2020 prejele v brezplačni najem. Mentorji in drugi izvajalci programov informacijskega osnovnošolskega izobraževanja bodo prenosnike dodatno nadgradile z GRATIS programsko opremo MS Office in jo razdelile v uporabo učencem, ki jo po ocenah šol najbolj potrebujejo.

0 Komentarjev

five × 4 =