Ljudska kuhinja Pod strehco je 1. junija po razrahljanju koronavirusnih ukrepov ponovno odprla svoja vrata. Napovedi, da bo po omejitvi zdravstvene nevarnosti največja nevarnost socialna stiska, se izkazujejo za točne. Obisk je bil od prvega dne dalje velik in se samo še povečuje. Cena toplega obroka za socialno ogrožene ostaja enak kot pred krizo, in znaša 1,00 evro. Model delovanja ljudske kuhinje Pod strehco je solidarnostno pokrivanje stroškov socialnih obrokov iz cene, ki velja za komercialne goste, ta pa znaša 4,90 evra. Teh gostov vedno primanjkuje, zato se v ljudski kuhinji obračajo na vse člane slovenskih Lions klubov s prošnjo, da enkrat na mesec doniramo 5 evrov s pomočjo SMS donacije. Hitro in enostavno Obrok5 na 1919. Neizmerno bomo pomagali številnim socialno ogroženim, ki nimajo niti za en topel obrok na dan. Pomagajmo na daljavo, vsak mesec pošljimo SMS Obrok5 na 1919!