Lions klub Sežana je v soboto, 14. septembra, s KuD Pepca Čehovin Tatjana sodeloval pri organizaciji dobrodelnega koncerta Za Nube prebujamo človečnost v Senožečah.

Na koncertu, kjer so nastopili ansambla Beneški fantje in Javor, pevka Nina Pušlar, glasbenik in tekstopisec Drago Mislej Mef, operna pevka Urška Arlič Gololičič in Ivan Arnšek ob spremljavi Elene Boljubaš in Tomaža Plahutnika, Lovski rogisti BKZLD Sežana, sekstet Sonček, in šolski pevski zbor OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača pod vodstvom Ade Škamperle, so zbrali 1500 evrov za Ustanovo Toma Križnarja.

Sredstva bodo namenjena nakupu zdravil za zdravljenje gobavcev v Nubskih gorah v Afriki. Humanitarni projekt sta na koncertu predstavila Bojana in Tomo Križnar, ki si prizadevata, da gobavci z vojnih območij med Sudanoma dobili osnovna zdravila – antibitoike, ki bi preprečili širjenje te bolezni.

Akcijo še vedno lahko podprete z nakazilom Ustanovi Toma Križnarja na račun št. SI56 0510 0801 3175 987.