Fotografija: Vodja Lions Obarjade Igor Kolar.

Obarjado je obiskalo več kot 5000 ljudi.

Dvorišče Minoritskega samostana je bilo danes družabno prizorišče največje kulinarične, humanitarne in družabne prireditve Ptujskega kurentovanja. Igor Kolar, vodja projekta Lions kluba Ptuj, je na prireditvi povedal: »Veseli smo, da smo z 12.Obarjado združili ljudi na Ptuju, Sloveniji in širše za dober namen. Naša regija je pokazala, da znamo stopiti skupaj in pomagati. 24 ekip je pripravilo odlične obare, ki smo jih ob vinu Haložan brezplačno razdelili ljudem. Hvala vsem, ki so nam pomagali, z nami sodelovali, predvsem pa hvala ljudem za tako številčno udeležbo.« Od. 9. ure zjutraj se je 12. Obarjade udeležilo več ljudi kot kadarkoli poprej. Organizator Lions klub Ptuj je letos naredil korak naprej in ob obari na prvo mesto postavil ob pripravi obare tudi promocijo dobrodelnosti, saj so vse ekipe tekmovale tudi v Naj humanitarna stojnica. Kot je povedal predsednik Lions kluba Ptuj Stanko Vojsk: »Odločili smo se, da letošnji izkupiček namenimo vzpostavitvi Donirane hrane na Ptuju in sicer vzpostavitvi javne razdelilnice in nakupu avtomobila za razvoz te hrane. Ob tem pa smo z novostjo izborom Naj humanitarni stojnici tako ekipe kot obiskovalce pokazali izredno srčnost in čut za ljudi. To je Ptuj, to je Slovenija. Hvala vsem, da pomagamo.« Ob tem je izpostavil, da že 20 let pomagajo na Ptuju in iz leta v leto imajo več ljudi, ki se jim pri dobrodelnih aktivnostih pridruži. K temu je pritrdil tudi župan Mestne občine Ptuj, Miran Senčar, ki je na prireditvi izpostavil, da Obarjada daje dobrodelno dušo tradicionalnemu kurentovanju in vsako leto navduši večje množice: »Ponosen sem, da imamo na Ptuju Lions člane, ki vsako leto uspejo privabiti več ljudi in jih združiti v dobrodelnosti. Ponosen sem, da na Ptuju premoremo tako veliko srce.« Ptujski Lions klub je zbral samo na prireditvi najvišji znesek so sedaj, 7188 EUR, končen izkupiček, ko bodo k temu prišteli še kotizacije, bo zagotovo višji od 10.000 EUR. S temi sredstvi bodo vzpostavili javno razdelilnico, kupili avto za razvoz Donirane hrane in pomagali pri šolanju nadarjenih otrok iz socialno šibkih družin.

Obarjado je obiskal tudi minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, Dejan Židan, ki je pozdravil vzpostavitev projekta Donirana hrana na Ptuju in se posebej zahvalil nositelju akcije Donirana hrana, Zvezi Lions klubov Slovenije, ki sedaj že v 28 slovenskih krajih koordiniran projekt. Gre za vsakodnevno pobiranje hrane v več kot 70 trgovinah, ki jo nato prejme v raznih razdelilnicah, Varnih hipah in drugih socialnih ustanovah več kot 2500 prejemnikov. V sklopu akcije se je razdelilo že več kot 3 milijona hrane. Vse zbrane na Obarjadi nagovoril tudi guverner Zveze Lions klubov Slovenije Gregor Pajič: »Slovenski Lioni smo del največje prostovoljne humanitarne organizacije na svetu, ki letos praznuje 100 letnico delovanja. Lions klub Ptuj s to prireditvijo uresničuje bistvo lionizma, združevanje ljudi za dobrodelen namen. In ravno zaradi takšnih Lionov kot so Ptujski Lioni obstajamo v svetu že stoletje. Hvala Lionom, hvala ekipam, predvsem pa hvala vsem, ki ste prišli. V dobri družbi vedno lažje in lepše delamo dobro družbi.«

Lions Obarjada pa ne bo samo omogočila vzpostavitev Donirane hrane na Ptuju, Ptujski lioni so zabeležili še en presežek v tej vseslovneski akciji. Z odlično izvedbo dogodka so prepičali podjetje Panvita, da bo kot prvi proizvajalec hrane pristopil k projektu Donirana hrana. Kar pomeni še en presežek največjega humanitarnega dogodka na prostem.

Za vse, ki vas na Lions Obarjadi ni bilo, imamo za vas premierno predstavitveni film, ki je nastal to soboto. VABLJENI K OGLEDU:

Lions Obarjada je združila tudi številne lione, ki so prišli iz mnogih slovenskih kluobv, Hrvaške in Makedonije. Prav vsi so potrdili, da je Obarjada dogodek, ki združuje in udejanja bistvo Lionizma. Zato bodo z veseljem spet prišli v še večjem številu.

Fotografija: samo del družine lionizma, ki se je zbrala to soboto na LIONS OBARJADI.

Ob dobrodelnosti pa smo danes začutili tudi zdravo mero tekmovalnosti med 24 ekipami, ki so ob obari udeležencem ponudile še številne jesenske pridelke in dobrote Haloz in Slovenskih goric, od suhih mesnih izdelkov do peciva.

Lions Stanko Polanič, vodja ocenjevalne komisije, je na razglasitvi povedal, da so imeli zelo težko delo pri ocenjevanju. S tem se je strinjala tudi Liljana Adanič, saj so imeli v kategoriji Naj humanitarna stojnica kar 4 zmagovalce, v kategoriji Naj obara pa kar dve drugi mesti.

Končni vrstni red v tekmovanju Naj obara:

1. DC Dominko center

2. Panvita

2. Cestno podjetje Ptuj

3. Zavarovalnica Triglav.

Rezultati v tekmovanju Naj humanitarna stojnica:

1. Vitatech d.o.o. in Rosler d.o.o.

1. Studio Saš – Hočki pubeci

1. Občina Markovci

1. Petovia Avto Ptuj

Za vse dodatne informacije vam je na voljo Maja Krušič Šega, PR poolaščenka Zveze Lions klubov Slovneije, na maja.krusic.sega@gmail.com ali na 051 367 733.