V galeriji Folart, kjer se vedno kaj dogaja, smo se pod mentorstvom akademske slikarke Fulvie Grbac zbrali zato, da bi vsak udeleženec sam ustvaril in natisnil svojo majico. Z motivom, ki na nek način spominja na 100 let Lionizma. Pa naj bo to številka 100, levja glava, črka L ali karkoli že nas spominja na humanitarnost in pomoč Lionsov, ki v našem okolju zares seže neposredno do ljudi predvsem zato, ker klubi povezujejo prijatelje. Ti pa lahko kdaj skupaj tudi – praznujejo. In se tudi igrajo. In mi smo se v soboto, 9. junija zelo lepo igrali, skupaj z otroki in pod imenitnim vodstvom smo se naučili grafične tehnike, ki jo bomo zagotovo še kdaj ponovili. Nastajale so vesele, spoštovanja vredne umetnine, ki smo jih kot se za primorsko »žehto« spodobi, razobesili na vrv čez ulico in se pod svojimi umetninami seveda tudi fotografirali. Ob občudovanju mimoidočih. Dan za velike in male otroke, spoštljiv do častitljive obletnice in brezmejen v ustvarjalnem navdihu.