Na konferenci so bili prisotni tudi IP Jamada, IPIP Preston ter bodoči IP Corlew, kar je konferenci dalo še posebno težo. Konference se je udeležila tudi delegacija iz našega distrikta v sestavi VDG1 Gregor Pajić, PDG Dorijan Maršič (delegat MSO) ter predsednik cone Božidar Resnik (koordinator pomoči za begunce).

PDG Dorijan Maršič je v drugem dnevu konference v sekciji Socio-ekonomski vplivi migracij, predstavil problematiko beguncev v Sloveniji, njihov vpliv na družbeno dogajanje ter postavil perečo situacijo v kontekst skupne evropske begunske krize. Predstavil je tudi vlogo slovenskih Lionsov, prostovoljsko delo in zbrana sredstva ter uporabo sredstev LCIF, sodelovanje z drugimi humanitarnimi organizacijami ter drugimi Lions Distrikti. Ob predstavitvi fotografskega materiala novinarja Gorana Rovana je prezentacija požela veliko pozornost in odobravanje. Konferenca je bila priložnost tudi za druženje, spoznavanje in obravnavo skupnih projektov, predvsem na področju boja proti alzheimerju, diabetesu, mikrokreditov,… Delegacija se je srečala tudi z vodstvom LCI.

Naslednja konferenca bo 2017 v Aleksandriji (Egipt), za 2018 pa je bila izglasovana Antalija (Turčija).