V drugem begunskem valu so tako v sodelovanju z Lions Distrikt Slovenija ter ostalimi lions klubi po Sloveniji, med njimi Lions klubom Krško in Lions klubom Novo mesto, zbirali topla oblačila, obutev, hrano in vodo, v upanju, da bodo družinam s tem vsaj malo pomagali prebroditi težke razmere na poti do njihovega cilja – boljše prihodnosti. “Stanje v zbirnih centrih je alarmantno. Na same vzroke ne moremo vplivati, tudi na posledice ne, lahko pa smo samo ljudje in skušamo pomagati ne samo ljudem, ki prihajajo izčrpani, razčlovečeni …, ampak tudi našim možem, prijateljem, znancem, sosedom, ki se cele dni in noči trudijo, da lahko naše življenje teče nemoteno dalje,” so zapisali v društvu Lions Brežice.

Podporo dobrodelni akciji »tudi begunci potrebujejo pomoč« je izrazil tudi Lidl Slovenija z donacijo velikih količin vode.