Zbrane je uvodoma pozdravila predsednica Lions kluba Brežice, Nataša Mihajlović, ki je na oder povabila podžupanjo občine Brežice, Vladko Kežman in direktorja Splošne bolnišnice Brežice, Dražena Levojevića.

Zbrana sredstva tokratnega koncerta bodo ponovno namenjena otrokom, ki jim v klubu že od njihove ustanovitve v letu 2011 namenjajo vse akcije. Del sredstev bodo donirali brežiški bolnišnici za nakup inkubatorja, del pa nadaljevanju akcije »Otrokom pot do znanja«, s katero so do zdaj obdarili s šolskimi potrebščinami že več kot 100 otrok iz socialno ogroženih družin iz brežiške občine.

Na koncertu je v prvem delu dvorano ogrela Klapa Bonaca s svojimi uspešnicami, kot so Oči boje lavande in Ljubav će prominiti sve ter uspešnicami raznih klap, kot so Ružo crvena in Da te mogu pismom zvati,  v drugem delu pa se jim je pridružila odlična Nuša Derenda, ki je najprej odpela sama nekaj svojih uspešnic, nato pa pri zadnjih dveh pesmih skupaj s klapo goste dvignila na noge.