Slovenski Lioni smo ta vikend ozaveščali s tekom z zavezanimi očmi v okviru akcije TEČEM, DA POMAGAM. Posebnega teka se je v 7 slovenskih mestih udeležilo več kot 1500 ljudi, v prihodnjih tednih bo možno to izkušnjo doživeti še v dveh mestih. S simboličnimi startninami smo zbrali 5300 EUR, ki jih bomo lioni v celoti namenili za slepe in slabovidne.

Akcija slovenskih lionov TEČEM, DA POMAGAM ni le športna in družabna prireditev, ampak je predvsem akcija ozaveščanja o slepih in slabovidnih. Letos tek z zavezanimi očmi poteka 5 leto, vsako leto se akciji pridruži še kakšna nova lokacija, letos Lipica. Guverner Zveze Lions klubov Slovenije, Gregor Pajič, je po teku v Celju poudaril: »Vesel sem, da smo ta vikend uspeli ozavestiti toliko ljudi. Ko si enkrat zavežeš oči, šele spoznaš, kako dragocen je vid. Naš cilj je, da ob naši 100 letnici lionizma v svetu, ozaveščamo in pomagamo slepim in slabovidnim ter jim omogočimo čim lažje življenje. Hvala vse, ki ste bili z nami in pomagali.«

1500 ljudi si je tako ta vikend zavezalo oči in se preizkusilo v teku ter na poligonih za slepe. Izkušnja je prevzela vsakogar, mnogi so se preizkusili večkrat. Medtem ko so se Lionom v Celju na Špici pridružile številne organizacije in ponudile bogat spremljevalni program, so v Lipici tek dopolnili s programom Kobilarne. V Novi Gorici je postal Tečem, da pomagam vseobčniski praznik za družine, saj je bilo na stadionu med 300 ljudmi veliko najmlajših, skupaj pa so pretekli več kot 4400 krogov in postavili nov rekord. V Kamniku so se mnogi preizkusili na poligonu, v Slovenj Gradcu pa so se v teku preizkusili tudi glasbeniki, med njimi je bil že drug leto zapored Adi Smolar. Naslednjo nedeljo bodo tekli z zavezanimi očmi na Dnevu družin v Slovenski Bistrici, 3. junija pa še v Arboretumu. Trenuten izkupiček akcije je 5300 EUR, ki bo celoti namenjen slepim in slabovidnim. Zagotovo bo po 2 lokacijah še večji.

Zahvaljujemo se vsem medijem, ki z nami širite glas o dobrodelni akciji Tečem, da pomagam. Skupaj z vami smo uspešno ozavestili več ljudi in bomo lažje pomagali tistim, ki nas v Sloveniji resnično potrebujejo. Vabimo vas, da ste z nami tudi v Slovenski Bistrici in Arboretumu.

Za vse dodane informacije vam na voljo Maja Krušič Šega, na 051 367 733 ali na maja.krusic.sega@gmail.com.