Februarja bo minilo že pet let odkar smo v Popetrah ob obisku mednarodnega predsednika Wing-Kun Tam-a otvorili Lions oljčnik, v katerem ima vsak od slovenskih Lions klubov svojo oljko. Pridelek je iz leta v leto bolj bogat in letos so se tehtnice prvič ustavile pri 100 kg in s tem simbolično opomnile na častitljivo obletnico svetovne Lions organizacije.

Izpod rok lionov so se posode hitro polnile, saj se nas je zbralo dovolj, da je bilo delo hitro opravljeno. Nekatere oljke so se kar šibile od plodov in prav užitek je bilo vsako oljko temeljito obrati, saj gre nenazadnje za dobrodelen namen. Lanskoletni izkupiček od prodaje prvih vzorcev Lions oljčnega olja je navrgel 1.500€, glavnina tega zneska pa bo prav te dni nakazana na račun distrikta za potrebe projekta zgodnje obravnave slepih in slabovidnih otrok. In ker je bila tudi letošnja letina bogata in zdrava smo prepričani, da bo tudi Lions dobrodelno oljčno olje letnika 2016 šlo za “med”.